Onursal Başkan

Onursal Başkan

Merhaba,

Kuşkusuz Anadolu topraklarında yardımlaşma son derece kıymetli ve bir o kadar da gerekli bir değerdir. Atalarımız bu topraklar üzerinde yüzyıllar boyunca yardımlaşmanın önemi üzerinde durmuş ve yardımlaşmayı teşvik etmiştir. Bizler de akrabalarımız ve hemşerilerimizle birlikte elimizden geldiğince ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi ve el uzatmayı kendimize görev olarak addettik. Kuşkusuz bireysel yapılan her iş gibi yapılan yardımlarında yeterli olmadığının farkındaydık.

Geldiğimiz noktada ise bu yardımları bir çatı altında toplamak ve sistematik bir girişim haline getirmek amacıyla Haldızoğulları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adı altında yeni bir oluşumla karşınızdayız. Derneğe öncülük etmiş olmamızdan dolayı dernek üyesi arkadaşlarımız bize Onursal Başkanlık görevini layık gördüler. Bir kez daha kendilerine nazik yaklaşımları için teşekkür ediyorum.

Haldızoğulları Derneği bundan sonraki süreçte eğitim, sağlık, kültür ve toplumsal ihtiyaçların temini konusunda bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet gösterecektir. Derneğimiz bağışçılarının sağlayacağı maddi ve gönüllülerinin sağlayacağı manevi destek sayesinde ihtiyaç sahiplerine umut ışığı olma yönünde emek sarf edecek ve bu uğurda dernek üyelerinin gayretli çalışmaları ile elinden gelenin en iyisini yapmak yönünde çalışmalarını sürdürecektir.

Henüz yolun başında olmamıza rağmen son derece büyük umutlarla çıktığımız bu yolda bize eşlik eden bağışçılarımıza, gönüllülerimize ve dernek üyelerimize şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve paylaştıkça her şeyin daha güzel, dünyanın daha yaşanılır bir yer olacağını unutmamanızı tavsiye ediyorum.

Son olarak Mevlana’nın güzel bir sözü ile sizleri yardımlaşma için bizimle birlikte ortak çalışmaya davet ediyorum;

Bir mum, diğer mumu tutuşturmakIa ışığından bir şey kaybetmez”. 


 

Fatih HALDIZ

Onursal Başkan